Jak założyć wizytówkę Google moja firma. Pozycjonowanie wizytówki Google i optymalizacja.

Published 17-06-2023

Miejsce dla Twojej firmy w m,apach Google jest bardzo często niedocenianie i pomijane przez wielu przedsiębiorcow. Sprawdź co zrobić żeby wzmocnić swoją widoczność w mapach Google oraz zwięlksxyc widoczność swojej firmy w wyszukiwarkach!

Spis treści:

  1. Czym jest wizytówka Google moja firma ?
  2. Jak założyć wizytówkę Google moja firma. Tworzenie wizytówki krok po kroku
  3. Tworzenie konta w menedżerze profilu firmy
  4. Jak dobrze wypełnić wizytówkę
  5. Weryfikacja wizytówki Google Maps
  6. Profil firmy w Google maps, a SEO / Pozycjonowanie
  7. Jak poprawić widoczność swojej wizytówki w wyszukiwarce Google?
  8. Najważniejsze kroki do lepszego wypozycjonowania wizytówki w Google Maps
  9. Wizytówka Google - zalety wśród negatywów

Pozyskiwanie klientów to niełatwe zadanie dla wielu przedsiębiorców. Jednym z kluczowych narzędzi, które mogą Ci w tym pomóc, jest wizytówka Google. Ale jak ją założyć i zarządzać profilem, aby wykorzystać ogromne spektrum możliwości panelu Google moja firma? Oto Twój kompletny przewodnik.

Czym jest wizytówka Google moja firma ?

Wizytówka Google, czyli Google Moja Firma, to narzędzie, które pozwala przedsiębiorcom na skuteczne zarządzanie swoją obecnością online. Za jego pomocą możesz podzielić się ważnymi informacjami o Twojej firmie, takimi jak godziny otwarcia, lokalizacja, a nawet zdjęcia. Dotychczas korzystaliśmy ze specjalnego panelu firmowego lub aplikacji Google Moja Firma / My Business, od jakiegoś czas profilem firmy zajmujemy się w aplikacji Google Maps. Moim zdaniem nie ułatwiło to korzystania i rozwijania profilu firmowego, ale …. mogło być gorzej.

Jak założyć wizytówkę Google moja firma. Tworzenie wizytówki krok po kroku

Krok 1: Utwórz konto w menedżerze profilu firmy

Pierwszym krokiem do stworzenia wizytówki Google jest utworzenie konta Google, a następnie profilu firmy w usłudze Google. Posiadanie wizytówki w mapach jest pierwszym kroków pojawienia się naszej firmy w internecie. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę Google i kliknąć w wielokropek znajdujący się w prawym górnym rogu okna przeglądarki, tak jak na obrazku niżej:

Krok 2: Wypełnij niezbędne informacje

Podczas procesu rejestracji, Google poprosi Cię o podanie szeregu informacji o Twojej firmie, takich jak nazwa, lokalizacja firmy, numer telefonu, godziny otwarcia, kategoria biznesu i adres strony internetowej. Jeśli posiadasz stronę www swojej firmy / marki pamiętaj, żeby informacje na wizytówce firmy w Google były z nią spójne.

Krok 3: Weryfikacja wizytówki

Ostatnim krokiem jest weryfikacja firmy. Google może to zrobić przez telefon, e-mail, a nawet pocztą. Na numer telefonu wpisany podczas rejestracji profilu firmy otrzymasz kod weryfikacyjny. Weryfikacja jest ważna, ponieważ tylko wtedy firma będzie widoczna na Google. W ramach pierwszych kroków w celu optymalizacji wizytówki google pamiętaj, żeby numer był zgodny również z firmową stroną www.

Zobacz także: Jak pozycjonować stronę w 2024?

Profil firmy w Google maps, a SEO

Tworzenie wizytówki Google jest ważne nie tylko dla zwiększenia widoczności firmy w sieci, ale także dla poprawy jej pozycjonowania SEO. Odpowiednie zarządzanie wizytówką google umożliwia zwiększanie autorytetu Twojego biznesu w sieci Google. Dzięki temu, możesz zwiększyć ruch użytkowników na swojej stronie i przyciągnąć więcej potencjalnych klientów.

Jak poprawić widoczność naszej wizytówki w wyszukiwarce Google?

Chociaż samo założenie wizytówki Google jest ważne, równie kluczowe jest, aby była ona łatwo widoczna dla potencjalnych klientów. Na czym polega pozycjonowanie firmy w profilu google?

Aby poprawić widoczność wizytówki firmy w wyszukiwarce Google, konieczne jest zastosowanie odpowiednich działań z zakresu optymalizacji. Ważne jest, aby wizytówka zawierała wszystkie istotne informacje, takie jak dane kontaktowe i opis tematu firmy. Warto także dodać opinie i komentarze klientów, co pozytywnie wpłynie na zaufanie użytkowników. Aby dowiedzieć się, jakie kroki podjąć, warto skonsultować się z ekspertami, którzy pomogą w doborze najlepszych rozwiązań, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Ostatecznie, kluczem do sukcesu jest regularna aktualizacja wizytówki, dodawanie nowych informacji i uzupełnianie istniejących treści. Dzięki tym działaniom, wizytówka firmy zyska lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google, co pozwoli na efektywniejszą promocję jej działalności oraz zwiększenie widoczności w całej sieci.

Oto kilka sposobów, które mogą Ci pomóc wypozycjonować wizytówkę firmy:

1. Zadbaj o pełne i dokładne informacje

Najważniejsze jest, aby wizytówka w Google była aktualna. Wszystkie informacje o firmie oraz jakiekolwiek zmiany powinny być regularnie uzupełniane również w panelu Google. To obejmuje nazwę firmy, adres, godziny otwarcia, numer telefonu, stronę internetową i kategorię biznesu. Pamiętaj, że klienci często korzystają z Google, aby szybko uzyskać te informacje, więc muszą być one dokładne.

2. Dodaj atrakcyjne zdjęcia

Zdjęcia są kluczowym elementem każdej wizytówki Google. Upewnij się, że dodajesz wysokiej jakości zdjęcia swojego biznesu, produktów lub usług, które oferujesz. Zdjęcia pomagają klientom lepiej zrozumieć, czego mogą się po Tobie spodziewać.

3. Zbieraj opinie klientów i odpowiadaj na recenzje

Recenzje są niezwykle ważne dla wiarygodności Twojej wizytówki Google. Zachęcaj klientów do pozostawienia recenzji po skorzystaniu z Twoich usług. Pamiętaj także, aby odpowiedzieć na wszystkie recenzje - zarówno pozytywne, jak i negatywne. To pokazuje, że dbasz o swoich klientów i jesteś gotowy na dialog.

4. Wykorzystaj posty w ramach optymalizacji wizytówki

Posty / aktualizacje Google My Business to świetny sposób na poprawę widoczności w wynikach wyszukiwania google maps. Możesz korzystać z postów, aby udostępniać aktualizacje, oferty specjalne, nadchodzące wydarzenia i inne ważne informacje dla obecnych i nowych klientów.

5. Optymalizuj dla słów kluczowych

Podobnie jak w przypadku SEO na stronie, ważne jest, aby Twoja wizytówka Google była optymalizowana pod kątem odpowiednich słów kluczowych. Pomyśl o frazach i słowach, które klienci mogą używać, szukając Twojego biznesu, i upewnij się, że są one obecne w Twoim opisie i tytułach postów.

Poprzez skupienie się na tych kluczowych aspektach, możesz znacznie zwiększyć widoczność swojej wizytówki Google, co przekłada się na większy ruch i więcej klientów dla Twojego biznesu.

Zobacz także: Czym jest SEO?

Zalety wizytówki Google mimo ryzyka negatywnych opinii

Rozumiem obawy przed negatywnymi ocenami. Jednak warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju feedback - zarówno pozytywny, jak i negatywny - jest cennym narzędziem w prowadzeniu biznesu. Oto kilka argumentów, które mogą przekonać do dodania firmy do Google Maps mimo obaw:

1. Otwarta komunikacja z klientami

Negatywne opinie mogą być nieprzyjemne, ale dają możliwość odpowiedzi i pokazania, że dbasz o swoich klientów. Kiedy odpowiadasz na negatywne recenzje, pokazujesz innym potencjalnym klientom, że jesteś gotowy przyjąć konstruktywną krytykę i dokonać niezbędnych poprawek.

2. Cenna informacja zwrotna

Recenzje, nawet te negatywne, są cennym źródłem informacji zwrotnej. Mogą Ci pomóc zrozumieć, co działa w Twoim biznesie, a co wymaga poprawy. Bez tego feedbacku mogłoby Ci umknąć coś ważnego.

3. Budowanie wiarygodności

Klienci ufają firmom, które mają mieszane recenzje, ponieważ pokazuje to autentyczny obraz firmy. Firmy, które mają wyłącznie pozytywne recenzje, mogą budzić podejrzenia.

4. Lepsza widoczność

Wizytówka Google poprawia rozpoznawalność marki  w wynikach wyszukiwania Google. Bez niej informacje na temat Twoich usług czyż produktów mogą być trudne do znalezienia.

5. Kontrola nad informacją

Jeśli nie dodasz firmy do Google, ryzykujesz, że ktoś inny to zrobi, a potencjalny klient nie zobaczy profilu Twojej firmy w mapach Google. W ten sposób stracisz kontrolę nad informacjami, które są prezentowane na temat twojej  firmy.

Pamiętaj, że kluczem jest aktywne zarządzanie Twoją wizytówką Google. Odpowiadaj na recenzje, aktualizuj informacje i komunikuj się z klientami, aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tej platformy.

Podsumowanie

Jak widać, utworzenie profilu działalności firmy w Google jest proste i przynosi wiele korzyści. W dobie cyfryzacji, obecność online jest kluczowa dla sukcesu każdego biznesu, a wizytówka Google jest jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na jej zbudowanie. Dawniej Google pozwalało na wpisywanie tylko podstawowych informacji, które miały być dosłownie wizytówką. Obecnie wizytówka w google moja firma ma ogromne znaczenie pod kątem pozycjonowania lokalnego i wyświetlania wizytówki Google Maps. Zacznij korzystać z tego narzędzia już dzisiaj i zobacz, jak wzrośnie Twoja obecność online!

Autorzy wpisu


Adrian Kozicki

CEO